Vidaus pastatų inžinerinių sistemų montavimo bei priežiūros darbus atliekanti uždaroji akcinė bendrovė „Sanmonta“ 2018 metais minėjo savo veiklos 25-metį. Įmonė savo darbą pradėjo dar 1993 metais individualia veikla, 2003 metais atidaryta ir specializuota santechnikos prekių parduotuvė. Iki šiol ši įmonė sėkmingai prekiauja santechnikos įranga, konsultuoja ir profesionaliai pataria ją pasirenkant, vykdo bei atlieka visų tipų santechnikos bei kanalizacijos tvarkymo darbus, montuoja šildymo ir vėdinimo, vandentiekio ir nuotekų sistemas, įrengia vidaus ir lauko tinklus, parenka ir montuoja šildymo katilus, šilumos siurblius. Taip pat vykdo pastatų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą bei atlieka vidaus pastatų inžinerinių sistemų montavimo darbus.

 

Vieni iš pirmųjų pradėjo taikyti naujas technologijas

„Mūsų įmonė buvo viena iš pirmųjų rajone, kuri vidaus pastatų šildymo, vandentiekio ir nuotekų sistemose pradėjo taikyti naują technologiją, naujus vamzdynus bei prietaisus, kurie pasirodė Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą. Visa tai mums buvo nauja, todėl visą santechniką reikėjo atrasti iš naujo. Reikėjo mokytis ne tik pačiam, bet mokyti ir įmonės darbuotojus. Tai buvo gana įdomus laikotarpis“, – pasakojo įmonės vadovas Antanas Pocevičius. Verslininko teigimu, tuo metu ir pačioje statybos srityje prasidėjo revoliucija (naujų technologijų, medžiagų atradimas, įvairios renovacijos). „Prasidėjo vaikų darželių, mokyklų renovacijos. Šiame procese mes taip pat dalyvavome. Pastariesiems pasibaigus, o ypač žiemos sezono metu, turėjome ieškoti būdų, kitos nišos, kuri įmonei padėtų išsilaikyti. Taip pradėjome vykdyti pastatų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą/eksploataciją. Reikėjo įdėti nemažai pastangų, kad ši įmonės veikla taptų licencijuota. Kad įmonė galėtų atlikti tam tikrus darbus, reikėjo įgyti ir atestatą energetikos srityje. Pats įgijau statybos darbų vadovo atestaciją, kurią kas ketverius metus privalau patvirtinti iš naujo. Taigi nuolat tenka laikyti įvairius kvalifikacinius egzaminus“, – pasakojo verslininkas.

25 veiklos metų paženklinti pakilimais ir nuosmukiais

Trumpam sugrįžkime į 1993-iuosius, kada A. Pocevičius įregistravo savo individualią įmonę. Tuo metu jis dar nebuvo išėjęs iš darbo Jurbarko šilumos tinkluose, kur dirbo katilinės ir šilumos tinklų meistru, todėl verslo pradžia nebuvo lengva. „Tuo metu gyvenau daugiabutyje, taigi mano darbo vieta buvo mano namuose. Tik vėliau išsinuomojau patalpas dabartinio Jurbarko viešbučio rūsyje. Ir tik tuomet, kai darbai sekėsi ir buvo pelno, atsirado dabartinis mūsų įmonės pastatas“, – pasakojo A. Pocevičius. Verslininkas neslepia, kad per visą dvidešimties metų laikotarpį buvo įvairių pakilimų ir nuosmukių. „Buvo dienų, kai galvojau, ką aš rytoj nusipirksiu valgyti, tačiau niekada nebuvo minties nuleisti rankas“, – sakė jis.

Paklausus, kas buvo sunkiausia versle per kelis dešimtmečius, A. Pocevičius atsako: „Sunkiausia rasti tinkamų žmonių ir suburti komandą, kuri mąstytų taip, kaip mąsto vadovas. Dauguma žmonių nori gauti gerą atlygį už darbą, tačiau net vidurinės nėra baigę ir jokio kvalifikacinio pažymėjimo neturi. Mano pareiga sudaryti sąlygas žmogui užsidirbti, o ne duoti atlyginimą. Įmonei taip pat turi būti iš jo naudos. Nereikia guostis, kad nėra darbo, tų darbų tikrai yra, tik reikia norėti dirbti. Labiausiai nuvilia žmonių abejingumas darbui. Tu negali būti visiškai atsiskyręs, tu turi būti įmonės dalis ir pirmiausia sirgti už tai, kad ta įmonė turėtų gerą vardą. Jeigu matysiu, kad darbininkų dauguma, kurie ateina dirbti, bus tokia pati kaip ir dabar – teks visiškai atsisakyti montavimo darbų paslaugų, nors tiesą pasakius, tikrai nenorėčiau – juk tiek darbo įdėta ir pasiekta. Šią sritį uždaryti būtų tikrai gaila. Matau, kokie darbai laukia šią vasarą, tad galėčiau įdarbinti mažiausiai kokius šešis žmones, bet tegul jie ateina turėdami kvalifikaciją ir patyrimą“.

Sėkmingai tęsia veiklą – prižiūri 40 objektų ir prekiauja santechnikos prekėmis

Nors buvo įvairių sunkumų, su kuriais teko susidurti, šiuo metu įmonė sėkmingai tęsia savo veiklą ir prižiūri 40 įvairių objektų (dauguma jų Jurbarko mieste). Tai bendrijos, visuomeniniai pastatai bei švietimo įstaigos. Objektus prižiūri du atestuoti darbininkai, meistras bei pats šios įmonės vadovas. Vadovo teigimu, darbuotojų pakanka, tačiau darbo tikrai yra. „Viskas priklauso nuo to, kaip esame pasiruošę šildymo sezonui. Vasarą prasideda pats didžiausias darbas – tvarkomi per žiemą nustatyti gedimai, numatomos priemonės ateinančiam sezonui“, – sako verslininkas.

Įmonė atlieka ne tik tam tikrų objektų priežiūrą, bet ir prekiauja įvairiomis santechnikos prekėmis – turi santechnikos prekių parduotuvę. Nors prekybininkų, prekiaujančių tokiomis prekėmis Jurbarko mieste yra nemažai, UAB „Sanmonta“ gali pasigirti platesniu šių prekių asortimentu. Įvairių detalių čia galima įsigyti įvairių dydžių ir matmenų. „Džiaugiamės, kai žmogus ateina ir sako: visą Jurbarką apėjau, niekur neradau, o štai pas jus yra“, – sako A. Pocevičius. Įmonė orientuota ne tik į platesnį prekių asortimentą, bet ir kokybę. Kaip sako A. Pocevičius, visada buvo žmonių, norinčių kuo pigesnių prekių, tačiau įvertinus taip vadinamų kiniškų prekių kokybę, jų buvo atsisakyta. „Kartais ilgai ir nuobodžiai tenka aiškinti žmogui, kad nors mes ir siūlome brangesnį daiktą, tačiau jis bus kokybiškesnis. Dažnai yra sakoma – biednas du kartus moka. Bet aš sakau kitaip – nesu toks turtingas, kad galėčiau pirkti pigų daiktą, už kurį tektų mokėti antrą, o gal net ir trečią kartą“, – sako verslininkas.

 

Šaltinis: Mūsų laikas